Archiwum wydarzeń - Czerwiec 2017

Dziś z protestującymi ratownikami medycznymi spotkał się wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Podczas spotkania omówiono postulaty ratowników. Wojewoda, odnosząc się do poruszanych problemów środowiska, przedstawił zapowiedź realizowanych przez rząd zmian w ustawie, które mają na celu upaństwowienie tej grupy zawodowej.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann otworzył dziś spotkanie Rady Programowej Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy. Jednym z głównych tematów narady była reforma edukacji i jej wpływ na działanie OHP.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedziła dziś powiat rawicki. Na zaproszenie starosty Adama Sperzyńskiego, w spotkaniu uczestniczyli także samorządowcy z regionu. Podczas wizyty wicewojewoda zapoznała się z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi funkcjonowania powiatu, w tym wdrożenia reformy oświaty, realizowania rządowego programu 500+ oraz planowanych inwestycji związanych z naborem wniosków na remonty i budowę dróg lokalnych.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyła się dziś narada wojewodów. W spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem, ministrem rodziny pracy i polityki społecznej, ministrem edukacji narodowej oraz podsekretarzem stanu w ministerstwie zdrowia uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w naradzie wojewódzkich lekarzy weterynarii w Pile. Tematem przewodnim było podsumowanie przebiegu zwalczania ptasiej grypy.

Wielkopolanie uczcili 61. rocznicę Powstania Poznańskiego Czerwca '56. Główne uroczystości przy Poznańskich Krzyżach poprzedziła msza święta prowadzona przez metropolitę poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

"Poznański Czerwiec to pierwszy z kamieni milowych na polskiej drodze do wolności. To zryw powstały z buntu wobec kłamstwa i manipulacji komunistycznej władzy, z pragnienia sprawiedliwości oraz zaangażowania tych, którzy nie godzili się na podeptanie ich godności" napisała w liście do uczestników uroczystości z okazji 61. rocznicy Czerwca ’56 premier Beata Szydło.

61 lat temu na ulice Poznania wyszli robotnicy, którzy domagali się respektowania ich praw. Dzisiaj Poznań i Wielkopolska upamiętniają protesty, które krwawo stłumiły komunistyczne władze. Obchody rocznicowe w Poznaniu rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową przy bramie Zakładów H. Cegielskiego.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie z dyrektorem wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszką Pachciarz przedstawiły listę wielkopolskich lecznic, które znalazły się w sieci szpitali.

W Warszawie wręczono po raz pierwszy odznaki "Primus in Agendo". Są one honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Wśród odznaczonych osób znaleźli się Wielkopolanie.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Wielkopolskę. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami z Kępna i Ostrzeszowa uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg uczestniczyła w Kolegium Rektorów Miasta Poznania. W spotkaniu udział wzięli także: dr Miłosz Brakoniecki, ekspert Zespołu zadaniowego ds. Cyfryzacji „Od papierowej do cyfrowej Polski” przy Komitecie RM, dr Rafał Leśkiewicz, dyrektor Biura Informatyki w Instytucie Pamięci Narodowej, Dominika Waligórska, dyrektor Biura Ministra Cyfryzacji, Grzegorz Zajączkowski, doradca Ministra Cyfryzacji oraz przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. 

Strony